Przedłużanie włosów co powinnaś wiedzieć?!

Niewiele kobiet wie dlaczego istnieje podział na włosy dziewicze i słowiańskie. Często określenie „dziewicze” spotyka się ze zdziwieniem i zostaje przyjmowane żartobliwie. Otóż istnieje kilka podziałów ze względu na jakość włosów. Mamy nadzieję, że tym wpisem zaspokoimy waszą ciekawość.

WŁOSY MOŻNA PODZIELIĆ NA NATURALNE I SYNTETYCZNE LUB PÓŁSYNTETYKI.

WŁOSY NATURALNE DZIEWICZE – Jest to najlepszy gatunek włosów. Pozyskiwane głównie od nastolatek i dzieci. Włosy nigdy niefarbowane i niepoddawane żadnym zabiegom chemicznym, gęste po końce, w bardzo dobrej kondycji. Włosy luzem w kitce. Można je nosić do 2 lat w zależności od pielęgnacji. Tego typu włosy są poszukiwane przez skupy, które zajmują się osobiście ścinaniem włosów bezpośrednio od danej osoby. Dzięki temu wiemy skąd pochodzą dane włosy.

Włosy Słowiańskie – Są to włosy farbowane. Pozyskiwane od jednej lub kilku osób. Następnie farbowane i sprzedawane w kitkach.
Często rozjaśniane, tonizowane. Pozyskiwane od kobiet w różnym wieku.
Łuska włosa skierowana w jednym kierunku , dzięki czemu nie plączą się. W zależności od producenta można je nosić ok 6 – 12 miesięcy.

Włosy Europejskie – Europejskie tylko z nazwy.
Tak naprawdę są to włosy azjatyckie, które przypominają strukturą i kolorem nasze włosy europejskie. Produkowane w fabrykach. Włosy pomieszane, łuski włosów w obu kierunkach przez co są pokryte sylikonem aby się nie plątały. Niestety dość rzadkie na końcach, puszące się. Nadają się na kilka miesięcy noszenia. Gotowe do założenia w pasemkach z koncówką pod keratyne lub microringi.

Włosy Indyjskie – Bardzo dobrze wyselekcjonowane włosy pochodzenia Indyjskiego. Bardzo dobrej jakości. Gęste i w dużej gamie kolorystycznej. Jedyny minus to cena i niestety często wyłączność mają na nie firmy, które opatentowanymi metodami zakładają je przy współpracy z zagranicznymi producentami.
Włosy te jednak zakłada się tylko raz. A co około 3 miesiące trzeba kupić nowe lub czekać kilka tygodni na ich regeneracje i dopiero wtedy można je założyć na nowo.

Włosy Syntetyczne – nie można ich farbować, prostować. Są nad wyraz błyszczące i odznaczają się od naturalnych.

Włosy Półsyntetyczne – mieszanka syntetyk z naturalnym włosem. Żywe kolory i duża objętość. Nie można farbować i prostować prostownicą ponieważ włosy będą się topić i nie złapią koloru. Krótka żywotność. Szybko się puszą.

BESTSELERY

W poście opisze ulubione kosmetyki klientów i fryzjerów Naszego salonu.

Na wstępie chciałbym przytoczyć klika wątpliwości klientów, którzy nie do końca umieją sprecyzować swoje potrzeby oraz boją się lub nie wiedza do czego służą składniki produktów:
Zacznijmy od parabenów, SLS-ów czy innych substancji. Potężne firmy i koncerny zrobiły sobie bardzo przemyślane kampanie, wmawiając klientom, że wyżej wymienione substancje są złe, szkodliwe. Tylko zderzając się z rzeczywistością czy wiecie, ze konserwanty najczęściej pochodzą z pożywienia. Przykładowo – ekstrakt z mięty – idealnie działa konserwująco, a przy okazji działa przeciwzapalnie i chłodząco, a także ma przyjemną nutę zapachową.

Dzisiaj zaprezentuje 3 produkty MUST HAVE:

1 KERASTASE CIMENT ODBUDOWUJĄCY
Cement odbudowujący działa od zewnątrz wzmacniając i nadając spójność zewnętrznej warstwie włosa na całej długości. Przywraca sile i odporność osłabionym włosom.

REZULTAT: – mocniejsze, jędrniejsze długości i końcówki włosów,
– sprężyste, gładkie i niskie włosy
KONSYSTENCJA: – lekkie mleczko o pistacjowym refleksie
FORMAT: – tuba o pojemności 200 ml
https://www.facebook.com/commerce/products/1344556038999445/


2. WATERCLOUDS INTENSIVE REPAIR TRETMENT 12in1
Wielofunkcyjna intensywna „regeneracja” w sprayu bez spłukiwania, pielęgnuje na dwanaście sposobów. Idealna do włosów znoszonych i po zabiegach fryzjerskich. Pomaga wygładzić włosy, zmniejsza puszenie się, a także ułatwia ich ułożenie i stylizacje.

REZULTAT: -regeneruje porowaty włos
– olejek z maliny moroszki, antyoksydanty i witamina E pielęgnuje włos i nadaje im spektakularny wygląd
KONSYSTENCJA: spray o mlecznej formule
FORMAT: buteleczka z atomizerem o pojemności 150 ml
https://www.facebook.com/commerce/products/1236456759815114/


3. OLAPLEX No3
Olaplex to jedyny opatentowany produkt, który odbudowuje miski dwusiarczkowe wewnątrz włosów. Redukując w ten sposób uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. Jego działanie można porównać z antybiotykiem.


REZULTAT: – maksymalnie redukuje zniszczenia i zwiększa trwałość koloru,
KONSESTENCJA: gesty mleczy krem
FORMAT: buteleczka 100 ml
https://www.facebook.com/commerce/products/1505724209490571/

Witajcie w naszej bajce …

Witajcie w naszej bajce…..To my Ewa Warmuz, Monika Majdak, Paulina Serafin, Kasia Dunaj, Wojciech Paniak i Marta Kaczmarczyk. Razem tworzymy wyjątkowy zespół, mimo że każdy z nas jest indywidualistą łączy nas poczucie piękna i estetyki. Pasja i lata doświadczeń uczyniły nas mistrzami swojej dziedziny. Tutaj przedstawimy wam kulisy naszego kolorowego Świata.

Dołożymy wszelkich starań aby był to blog wyjątkowy, nowej jakości. Dużo ciekawych zdjęć i filmów, mniej  treści pisemnej. Z przyjemnością posłużymy radą jak odnaleźć się w trendach i jak samemu wystylizować włosy. Będziemy testować, polecać i narzekać, ale zawsze będziemy obiektywni!