Przedłużanie włosów co powinnaś wiedzieć?!

Niewiele kobiet wie dlaczego istnieje podział na włosy dziewicze i słowiańskie. Często określenie „dziewicze” spotyka się ze zdziwieniem i zostaje przyjmowane żartobliwie. Otóż istnieje kilka podziałów ze względu na jakość włosów. Mamy nadzieję, że tym wpisem zaspokoimy waszą ciekawość.

WŁOSY MOŻNA PODZIELIĆ NA NATURALNE I SYNTETYCZNE LUB PÓŁSYNTETYKI.

WŁOSY NATURALNE DZIEWICZE – Jest to najlepszy gatunek włosów. Pozyskiwane głównie od nastolatek i dzieci. Włosy nigdy niefarbowane i niepoddawane żadnym zabiegom chemicznym, gęste po końce, w bardzo dobrej kondycji. Włosy luzem w kitce. Można je nosić do 2 lat w zależności od pielęgnacji. Tego typu włosy są poszukiwane przez skupy, które zajmują się osobiście ścinaniem włosów bezpośrednio od danej osoby. Dzięki temu wiemy skąd pochodzą dane włosy.

Włosy Słowiańskie – Są to włosy farbowane. Pozyskiwane od jednej lub kilku osób. Następnie farbowane i sprzedawane w kitkach.
Często rozjaśniane, tonizowane. Pozyskiwane od kobiet w różnym wieku.
Łuska włosa skierowana w jednym kierunku , dzięki czemu nie plączą się. W zależności od producenta można je nosić ok 6 – 12 miesięcy.

Włosy Europejskie – Europejskie tylko z nazwy.
Tak naprawdę są to włosy azjatyckie, które przypominają strukturą i kolorem nasze włosy europejskie. Produkowane w fabrykach. Włosy pomieszane, łuski włosów w obu kierunkach przez co są pokryte sylikonem aby się nie plątały. Niestety dość rzadkie na końcach, puszące się. Nadają się na kilka miesięcy noszenia. Gotowe do założenia w pasemkach z koncówką pod keratyne lub microringi.

Włosy Indyjskie – Bardzo dobrze wyselekcjonowane włosy pochodzenia Indyjskiego. Bardzo dobrej jakości. Gęste i w dużej gamie kolorystycznej. Jedyny minus to cena i niestety często wyłączność mają na nie firmy, które opatentowanymi metodami zakładają je przy współpracy z zagranicznymi producentami.
Włosy te jednak zakłada się tylko raz. A co około 3 miesiące trzeba kupić nowe lub czekać kilka tygodni na ich regeneracje i dopiero wtedy można je założyć na nowo.

Włosy Syntetyczne – nie można ich farbować, prostować. Są nad wyraz błyszczące i odznaczają się od naturalnych.

Włosy Półsyntetyczne – mieszanka syntetyk z naturalnym włosem. Żywe kolory i duża objętość. Nie można farbować i prostować prostownicą ponieważ włosy będą się topić i nie złapią koloru. Krótka żywotność. Szybko się puszą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *